Matura 2019

fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
foto1
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat
fotomat

Matura 2019 w ropczyckim ogólniaku

Wyjątkowo długo czekali tegoroczni maturzyści na wyniki egzaminów, ponieważ dopiero 4 lipca mogli stwierdzić, czy ich kalkulacje nie rozmijały się
z prawdą. Pierwsi niecierpliwi pojawili się w szkole po świadectwa dojrzałości już kilka minut po siódmej.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki
w Ropczycach
jak zwykle nie zawiedli. Z maturalnych statystyk wynika, że zdawalność tego egzaminu dla tegorocznych absolwentów wyniosła w naszej szkole 96%. To wynik najwyższy w powiecie i dużo wyższy niż średni wynik

w liceach w kraju i województwie.

Dużym sukcesem okazały się egzaminy na poziomie podstawowym z matematyki i języka angielskiego. Pod względem średnich wyników z tych przedmiotów nasi maturzyści prześcignęli licealistów w powiecie, województwie i kraju. Cieszy również wyższy niż w powiecie średni wynik z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Szczególny powód do radości mają ci absolwenci, którzy zdobyli w części pisemnej maksymalną ilość punktów. Takim sukcesem może pochwalić się 18 uczniów (3 osoby uzyskały co najmniej dwa takie wyniki). Łącznie w przedziale od 90% do 100% mieściło się 101 egzaminów.

Wyniki matury na poziomie rozszerzonym są wyjątkowo ważne dla uczniów, gdyż to one zapewniają zdającym wstęp na wymarzone uczelnie.

Szczególnie imponująco na tle średnich w kraju, województwie  i powiecie prezentuje się wynik z matematyki. Bardzo dobrze zdane zostały także egzaminy z języka polskiego, geografii i języka angielskiego. Nie ustępuje średnim w kraju i województwie wynik z fizyki. Cieszy zdany lepiej niż w powiecie egzamin z informatyki.  

Wyniki matury dobitnie pokazują, że absolwenci dobrze wykorzystali czas spędzony w ropczyckim ogólniaku.

Gratulujemy uczniom sukcesów i życzymy udanego startu na wybrane uczelnie.

                                                                  Nauczyciele Liceum

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Gościmy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Współpraca z uczelniami